Budowanie efektywności osobistej szefa w pracy, w relacji ze sobą i innymi

Warsztat: „Oswoić swój Cień”

Jakich cech nie lubisz u siebie i w innych? Jakich cech wstydzisz się i próbujesz ukryć lub odrzucić, kiedy pojawiają się w Twoim zachowaniu?
Jak zamiast walczyć z tym, co niechciane i nielubiane w nas samych i innych, zobaczyć ukryty tam potencjał? Jak być sobą w pełni i z poszanowaniem dla siebie i innych, odkryć nowy wymiar osobistej efektywności w pracy, w życiu prywatnym?
 
Cel warsztatu:
Na warsztacie poznasz i przećwiczysz narzędzia, dzięki którym dowiesz się jak świadomie czerpać z niechcianych i nielubianych cech, by zwiększyć efektywność swoich działań w życiu zawodowym i prywatnym.

Korzyści dla Ciebie:

  • Poprzez pracę z cieniem odkryjesz nowy wymiar osobistej efektywności w tych obszarach, w których jest Ci ona potrzebna.
  • Poszerzysz swój repertuar reakcji o bardziej skuteczne strategie działania.

 
Tematyka:

  1. Oswoić swój Cień, by wzbogacić zachowania w życiu codziennym
- odkryj, co Tobą steruje: technika obierania cebuli
- czego Twój Cień może Cię nauczyć?
  1. Podjęcie decyzji, w jaki sposób chcesz rozwijać efektywność osobistą w życiu zawodowym na co dzień w oparciu o zdobytą wiedzę i umiejętności.
     

Metody szkoleniowe: Zajęcia realizowane są w formie warsztatowej, praca w parach, zespołach, wymiana i dyskusja na forum, mini wykład, praca na własnych przykładach uczestników.
 
Czas trwania: 2 godziny lub 1 dzień szkoleniowy

 
Program w oparciu o metodologię J.Scherera autora „Wiser at work. Pięć pytań, które zmienią Twój styl przywództwa”.