Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY - ProOptima - szkolenia, doradztwo
Home / Badania / Badania wnętrza organizacji / Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY

Badania wnętrza organizacji

HR jest niepotrzebny?

Na jakie potrzeby manager, firma czy właśnie HR powinien teraz odpowiadać? W jaki sposób? Jakie działania podejmować? Jak wspierać organizację?

 

Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY

W kryzysowej sytuacji towarzyszy nam szok i brak poczucia bezpieczeństwa (zarówno u szeregowych pracowników, jak i u kadry zarządzającej). Dodatkowo nie wiemy co czeka na nas za rogiem, coraz więcej osób mówi, że po koronawirusie nie wrócimy całkowicie do tego co było.

A co robi teraz wasz HR, skoro nie ma już rekrutacji, szkoleń, kolorowych piątków i owocowych czwartków? Wysyła tony maili ze swoich home-office, które nie wnoszą nic wartościowego w pracę waszych zespołów?

Nowa rzeczywistość to nowe potrzeby. W kryzysowej sytuacji towarzyszy nam szok i brak poczucia bezpieczeństwa (zarówno u szeregowych pracowników, jak i u kadry zarządzającej). Dodatkowo nie wiemy co czeka na nas za rogiem, coraz więcej osób mówi, że po koronawirusie nie wrócimy całkowicie do tego co było.

Jest to więc dobry czas, aby zastanowić się nad tym jak wesprzeć Was i Waszych pracowników?  Na jakie potrzeby manager, firma czy właśnie HR powinien teraz odpowiadać? W jaki sposób? Jakie działania podejmować? Jak wspierać organizację?

Na te pytania możemy odpowiedzieć na dwa sposoby:

– opierając się na własnej intuicji, znajomości branży, firmy, pracowników

– opierając się na danych, na zbadanych potrzebach.

Jeśli to drugie podejście jest wam bliskie, rozpocznij z nami pozyskiwanie danych.

Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY

Oferujemy krótkie badanie pracowników, z wykorzystaniem narzędzi online, które pozwoli na jednorazowe lub cykliczne zbadanie kierunku, w którym podążają potrzeby pracowników w Twojej firmie. Ankietę można będzie wypełnić w 2-3 minuty na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego.

Uzyskane dane ilościowe uzupełnimy o informacje od przedstawicieli kadry zarządzającej. Proponujemy uzupełnienie ankiety o krótkie (15-minutowe) wywiady przeprowadzane przez naszych ekspertów. Zyskamy dzięki temu obraz działania zespołów, wyzwań, z którymi się obecnie mierzą i potrzeb z tym związanych.

Proces badania: od momentu uruchomienia badania – do otrzymania raportu trwa nie dłużej niż tydzień.
Sam raport pozwoli na ustawienie priorytetów działania kadry zarządzającej i/lub HR na najbliższe tygodnie / miesiące.

  • Dzięki uzyskanym wynikom możemy monitorować faktyczne potrzeby pracowników, przygotować firmę na nadchodzące wyzwania czy rozwijać kadrę managerską w zakresie krytycznych obecnie kompetencji.
  • Dodatkowo, wykonując badanie cyklicznie, można będzie zweryfikować skuteczność podjętych działań i modyfikować priorytety stosownie do zmieniających się potrzeb.
  • Po zbudowaniu odpowiedniej bazy, możliwe będzie także porównanie wyników firmy do ogólnopolskich trendów w zakresie zmieniających się potrzeb pracownika.

Zdecyduj się na badanie Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY.

Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie naszych konsulatów.

Badanie koordynuje Anna Bartosińska

Interesuje Cię badanie Barometr potrzeb pracowników PULS PRACOWNICZY?

Napisz do nas a przygotujemy badanie skrojone pod Twoje potrzeby!