Silniejsi po KRYZYSIE
Home / Silniejsi po KRYZYSIE

Silniejsi po KRYZYSIE

Silniejsi po KRYZYSIE

Żyjemy w czasach VUCA

Otoczenia mamy więc: Volatility (zmienne), Uncertainty (niepewne), Complexity (złożone) i Ambiguity (niejednoznaczne). Jako menedżerowie pewnie już o tym mocno się przekonaliście przez ostatni rok.
Byliście i jesteście odpowiedzialni za zespoły, działy i całą firmę w obliczu wyzwań, o których nie myśleliście jeszcze w 2020.

Czy wszystko poszło  i idzie jak trzeba?
Czy na bazie Waszych doświadczeń jesteście przygotowani na kolejne wstrząsy i kryzysy?
Jeśli jesteście w większości, to 95% z Was, nie jest lepiej przygotowanych na kolejne „złe” czasy.

Jesteś w 95% firm?

Polskie firmy nie są przygotowane do zarządzania kryzysem.

Jak pokazały badania PWC jedynie 5%  polskich firm po kryzysie znajduje się w lepszej sytuacji niż wcześniej. Globalnie jest to aż 42% przedsiębiorstw. Znacząca różnica. Prawda?

Przyznasz, że jedynie 5% polskich firm … to wygląda fatalnie i kosztownie ale to też szansa biznesowa na to by nie być w peletonie. I być mądrzejszym przed szkodą.
Czy stać Was na to by być w peletonie?

Silniejsi po KRYZYSIE to zbudowanie aktualnej strategii działania z ProOptima

Dlaczego polskie firmy nie stają się silniejsze po kryzysach?

Polscy menedżerowie są niesamowici jeśli chodzi o akcje i o radzenie sobie w ryzykownych momentach. Nasza odwaga, kreatywność, determinacja w realizacji celu umożliwia poradzenie sobie z wyzwaniem tu i teraz. Te same cechy nie pomagają jednak uczyć się z kryzysu. Dlatego możesz potrzebować wsparcia.

Można i warto wesprzeć się profesjonalistami i skorzystać z pakietu sprawdzonych rozwiązań. Te rozwiązania pomogą wzmocnić organizację w naturalnym ogniu wyzwań.

Silniejsi po KRYZYSIE to

zbudowanie aktualnej strategii działania oraz zaprojektowanie mechanizmów obronnych przed przyszłymi kryzysami.

to proces, gdzie przy wsparciu profesjonalistów przekuwamy Wasze doświadczenia aktualnego kryzysu na sukces w przyszłości.
Bądź w 5% silniejszych po KRYZYSIE

 

Jak przebiega proces? – struktura usługi

Jak realizujemy proces Silniejsi po KRYZYSIE?

 • Dbamy o dyskrecję, bez pokazywania palcem, szukania winnych, czy skupiania się tylko na negatywach spojrzymy szeroko na procesy, systemy, działania, które podczas kryzysu dały się zauważyć jako istotnie wpływające na końcowy rezultat firmy.
 • W atmosferze wzajemnego zaufania i szacunku przyjrzymy się Waszym doświadczeniom w kryzysie i wyciągniemy z tego lekcję na przyszłość.
 • Wykorzystamy całą baterię sprawdzonych narzędzi analitycznych: byście lepiej i więcej zrozumieli co się wydarzyło
 • Wzbudzimy kreatywność, odpowiednio dobierając techniki i metody tworzenia nowych, także jakościowo, rozwiązań, dróg, zmian
 • Pomożemy wykorzystując najlepsze praktyki ocenić wypracowane strategie i taktyki,
 • Finalnie pomożemy opracować konkretny plan krótko i długoterminowy.

 

Metody analizy stosowane w ramach usługi  Silniejsi po KRYZYSIE

Zweryfikowane i dostosowane do kontekstu organizacji, m.in.: 5Why, 8D, Pareto, Ishikawa

 

Rezultaty

 • Wypracowanie nowej strategii reagowania na kryzysy w erze niepewności pozwoli na lepsze przygotowanie do nadchodzących wyzwań rynkowych.
 • Zdefiniowanie niezbędnych zmian w obszarach działalności (strukturze, procesach, kompetencjach), dzięki czemu decyzje operacyjne przy kolejnej turbulencji będą prostsze, szybsze i bezpieczniejsze.
 • Opracowanie następnych kroków, wskaźników, odpowiedzialności. Co pomoże przejąć kontrolę i zwiększyć efektywność codziennych działań.
 • Poznanie inspirujących narzędzi i technik analitycznych, sposobów rozwiązywania złożonych problemów oraz mechanizmów wzbudzania zaangażowania i kreatywności pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału w przyszłości.
 • Wzmocnienie bezpieczeństwa przez wdrożenie planów zapobiegawczych.
 • Integracja zespołu menedżerskiego.

 

 

Interesuje Cię usługa Silniejsi po KRYZYSIE? Napisz do nas a przygotujemy badanie skrojone pod Twoje potrzeby!