Zapytaj o usługę

Badanie wizerunku marki

Jakie wizerunek w oczach, sercu i umyśle klienta ma Wasza marka?

Badanie wizerunku marki

Badanie wizerunku marki

Czy wiesz, dlaczego konsumenci decydują się na wybór Twojej marki pośród wielu innych? Zastanawiasz się co wyróżnia Twoją markę na rynku? Jakie budzi ona skojarzenia wśród odbiorców? Jak się pozycjonuje wobec innych marek?

 

Silna konkurencja na rynku sprawiła, że klienci przestali analizować produkt/usługę wyłącznie pod kątem ich jakości (z reguły jest ona zbliżona). To marka stała się najistotniejszym wyróżnikiem. Marka rozumiana jako obietnica korzyści, które produkt, usługa lub firma mogą zaoferować klientowi.

 

Wizerunek marki to sposób postrzegania jej przez odbiorców. To zarówno skojarzenia wizualne, jak i wszelkiego rodzaju wyobrażenia, odczucia i oczekiwania w stosunku do niej.

 

Z naszego doświadczenia wynika, że firmy często nie wiedzą, jaki jest odbiór społeczny wprowadzanych na rynek marek. Bywa, że nie mają świadomości, jakie grupy konsumenckie utożsamiają się z wartościami kreowanymi przez brand i czy wartości te są spójne z zamysłem twórców strategii marketingowej.

Po co badać wizerunek marki?

Badania wizerunku marki pozwalają wykazać w jakim stopniu klienci są skłonni płacić nie tyle za produkt, co za samą nazwę i logo firmy. Umożliwiają sprawdzenie czy nasze wyobrażenie o marce i produkcie są zgodne z tym, co sądzą konsumenci.

 

W efekcie jesteśmy w stanie określić, które aspekty należy wzmocnić w przyszłej komunikacji, aby budowany wizerunek był zgodny z planowaną strategią. Badania wizerunkowe pomagają zoptymalizować wydatki na reklamę oraz sprawdzić czy wybrane kanały komunikacji są adekwatne do stylu życia grupy docelowej.

 

Do określenia kondycji marki najczęściej stosujemy połączenie metod jakościowych z ilościowymi. Wywiady i dyskusje dają nam pogłębioną informację o wizerunku i skojarzeniach jakie niesie ze sobą marka, natomiast anonimowe kwestionariusze pozwalają umiejscowić markę w otoczeniu konkurencyjnym pod względem siły i potencjału.

Czego można się spodziewać w efekcie przeprowadzonych działań?

Badanie wizerunku marki umożliwia poznanie:
  • jaka jest świadomość marki wśród odbiorców/ w tym nie-klientów (spontaniczna/wspomagana),
  • jakie skojarzenia związane z marką mają konsumenci (klienci marki, klienci konkurencji, osoby nie będące użytkownikami kategorii),
  • jak marka wypada na tle konkurencji,
  • jak nie-klienci i klienci konkurencji postrzegają grupę docelową marki (kim jest ich zdaniem osoba kupująca Wasz produkt/usługę),
  • stopnia utożsamienia się klientów z marką,
  • źródeł informacji na temat marki i jej produktów,
  • opinii/wrażeń nt. działań komunikacyjnych marki,
  • elementów wizerunku, które odznaczają się największym wpływem na postawy konsumenckie.

Nie jesteś pewien co sądzą klienci o Twojej marce? A może planujesz nową kampanię i nie jesteś przekonany czy odpowie ona na oczekiwania grupy docelowej? Sprawdź jaki jest obecny wizerunek Twojej marki.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej specjalnie dedykowanej strony internetowej poświęconej tematyce Customer Experience: cem-prooptima.pl. Znajdziecie tam więcej informacji na temat usług, które oferujemy w celu lepszego zarządzania doświadczeniami twoich Klientów!

Co mówią o nas Klienci

więcej

Współpraca z ProOptimą i Tomkiem przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie.

więcej

Współpraca z ProOptimą i Tomkiem przebiegała bardzo sprawnie i profesjonalnie. Dzięki Tomkowi zaczęliśmy analizować i zmieniać wiele procesów, tak aby były one dla naszych Klientów. Aktualnie wdrażamy nowoczesne systemy po to, żeby doświadczenia naszych Klientów były najlepsze, bez względu na to z kim nasi Klienci się kontaktują. 

Adam Nowicki z DAIKIN poleca ProOptima

DAIKIN

Adam Nowicki, Senior Logistics and Supply Chain Manager CEE w Daikin Airconditioning Poland

Adam Nowicki z DAIKIN poleca ProOptima

DAIKIN

Adam Nowicki, Senior Logistics and Supply Chain Manager CEE w Daikin Airconditioning Poland

Polecam kontakty i współpracę z firmą ProOptima w zakresie szkoleniowym, wdrożeniowym i konsultacyjnym. ProOptima to praktycy CX osadzeni w biznesowych realiach

więcej

Polecam kontakty i współpracę z firmą ProOptima w zakresie szkoleniowym, wdrożeniowym i konsultacyjnym. ProOptima to praktycy CX osadzeni w biznesowych realiach, świetnie wyczuwający trendy współczesnego świata.

Z sukcesem zarazili nas filozofią kultury Customer Experience w organizacjach, pomogli przejść przez etapy projektowania zmiany i nadal wspierają nas merytoryczną wiedzą i swoim doświadczeniem. Dzięki nim nasz NPS rośnie z roku na rok a wraz z nim kwitnie zadowolenie klientów i satysfakcja pracowników. Dziękuję Tomkowi Krasowi i jego zespołowi za ich ciągłe ewangelizowanie. Ogromnie cenimy sobie spotkania i regularne webinaria utwierdzające nas w przekonaniu, że obrana przez nas CX-owa droga rozwoju jest zarówno skuteczna jak i fascynująca.

Karolina Sekuła z Nagel poleca ProOptima

Nagel-Group

Karolina Sekuła, Dyrektor Centrum Klienta CEE Nagel-Group

Karolina Sekuła z Nagel poleca ProOptima

Nagel-Group

Karolina Sekuła, Dyrektor Centrum Klienta CEE Nagel-Group

Polecam szkolenia i współpracę z firmą ProOptima – entuzjasci z ogromną, fachową wiedzą o CX

więcej

Polecam szkolenia i współpracę z firmą ProOptima. Właściciel to entuzjasta z ogromną, fachową wiedzą i takich też ludzi zatrudnia. Zawsze można liczyć na najwyższy poziom prowadzonych szkoleń. Firma prowadzi wnikliwe badania i analizy, nie tylko dla największych graczy, którzy korzystają z jej usług konsultingowych, ale również na potrzeby własnych szkoleń. Dzięki temu przekazują na nich najbardziej aktualną wiedzę praktyczną. Polecam również poczytać artykuły na ich stronie. Widać, że tworzą to ludzie z pasją.

Agata Rzeszótko z Answear poleca ProOptima

ANSWEAR.com

Agata Rzeszótko Customer Service Manager w ANSWEAR.com

Agata Rzeszótko z Answear poleca ProOptima

ANSWEAR.com

Agata Rzeszótko Customer Service Manager w ANSWEAR.com

Tomasz i jego zespół to profesjonaliści z dużą wiedzą i praktyką – eksperci z zakresu Customer Experience

więcej

Współpracę z firmą ProOptima rozpoczęliśmy jeszcze przed pandemią. Udało nam się zrobić analizę obecnego stanu, badanie spójności oraz określić mapę drogową do wdrożenia zmian. Tomasz i jego zespół to profesjonaliści z dużą wiedzą i praktyką. Pomogli nam przebrnąć przez procesy na styku z klientem i rozpoznać punkty bólu. Współpraca przebiegała bardzo dobrze i sprawnie. Tomasz chętnie dzielił się wiedzę i doświadczeniami z innych projektów. To wyjątkowy ekspert z zakresu Customer Experience.

Katarzyna Szram z Aquanet poleca ProOptima

Aquanet

Katarzyna Szram Dyrektorka Departamentu Sprzedaży Aquanet SA

Katarzyna Szram z Aquanet poleca ProOptima

Aquanet

Katarzyna Szram Dyrektorka Departamentu Sprzedaży Aquanet SA

Polecam ten kurs CEM Master każdemu kto chce poznać lub odświeżyć wiedzę na temat tego jak adresować CX w organizacji – to kurs z kategorii 'must’ 🙂

więcej

Polecam ten kurs CEM Master każdemu kto chce poznać lub odświeżyć wiedzę na temat tego jak adresować CX w organizacji. Kurs jest prowadzony tylko przez praktyków, co podnosi efektywność nauki i dostarcza narzędzi do wdrożenia 'na już’. Jest to też kurs z kategorii 'must’ także dla tych, którzy 'biegną’ z działaniami proklienckimi nie widząc jeszcze dużego obrazka CX i wielu powiązań, które ta tematyka ma z innymi działami firmy.”

Justyna Paszke Galanty z Lafarge poleca szkoelnia ProOptima

Lafarge Polska

Justyna Paszke Galanty Customer Complaints & CX Manager Lafarge Polska

Justyna Paszke Galanty z Lafarge poleca szkoelnia ProOptima

Lafarge Polska

Justyna Paszke Galanty Customer Complaints & CX Manager Lafarge Polska

I am pleased to recommend Tomasz Kras as an exceptional expert in the field of Customer Experience and I would not hesitate to recommend his services to any organization seeking to improve their customer experience and build stronger customer relationships.

więcej

I am pleased to recommend Tomasz Kras as an exceptional expert in the field of Customer Experience. I have had the pleasure to meet Tomasz on several CEX events and have been consistently impressed with his level of knowledge, professionalism, and dedication to providing outstanding CEM knowledge. His expertise in the field convinced me to cooperate with ProOptima on training project for CS team what delivered measurable results. Tomasz is a true thought leader in the industry, and I would not hesitate to recommend his services to any organization seeking to improve their customer experience and build stronger customer relationships.

Dorota Malinowska poleca firmę ProOptima i pracę z Tomkiem Krasem

Oriflame

Dorota Malinowska Customer Service & Operations Director Poland, Slovakia, Czech Republic w Oriflame Cosmetics

Dorota Malinowska poleca firmę ProOptima i pracę z Tomkiem Krasem

Oriflame

Dorota Malinowska Customer Service & Operations Director Poland, Slovakia, Czech Republic w Oriflame Cosmetics

Interesuje Cię ta usługa?

Wykorzystaj niezbędną wiedzę i narzędzia ProOptima